Натпревари

22/23 Календар на Алпски натпревари

АЛПСКИ КОМИТЕТ – ДЕТАЛЕН КЛЕНДАР На Алпски натпревари на Скијачка федерација на Македонија во сезоната 2022-2023 година – Преземи Word .doc Датум Натпревар Место Дисциплина […]

22/23 Календар на Алпски натпревари Прочитај повеќе »

НАТПРЕВАР ВО НОРДИСКО СКИЈАЊЕ “КУП  НА  МАКЕДОНИЈА”

01.02.2023 ПОПОВА  ШАПКА ДЕЦА ЖЕНСКИ (2008/2009)   2.5 км 1. / Инес Јовановска 2008 КОБНС Скии Рис Скопје Не стартувала 2. 4. Луција Петрушевска 2008 Ски

НАТПРЕВАР ВО НОРДИСКО СКИЈАЊЕ “КУП  НА  МАКЕДОНИЈА” Прочитај повеќе »

Нордиско скијање – Kалендар на натпревари за деца

Нордиско скијање – Календар на натпревари за деца на Скијачка федерација на Македонија во сезоната 2022-2023 год. 15.01.2023 Крушево, Куп на Македонија У-10, У-12 и У-14

Нордиско скијање – Kалендар на натпревари за деца Прочитај повеќе »

Македонски натпреварувачи во зимските спортови испишуваат историја – Освоени први бодови на Светски куп во скијање и сноуборд

За прв пат во историјата на ски спортови во Македонија, нашата претставничка Ана Цветановска освои бодови на Светскиот куп кој се одржа на 17ти и

Македонски натпреварувачи во зимските спортови испишуваат историја – Освоени први бодови на Светски куп во скијање и сноуборд Прочитај повеќе »

Македонските натпреварувачи триумфираа на FIS Rollerski Cup 2022 во Пониква

Последните две трки од FIS Rollerski Cup 2022, кои се одржаа во Пониква, поминаa во супер спортски амбиент и триумфи на нашите натпреварувачи! Искрени честитки

Македонските натпреварувачи триумфираа на FIS Rollerski Cup 2022 во Пониква Прочитај повеќе »

Пониква е следниот домаќин на меѓународниот FIS Rollerski Cup 2022!

Подготвени сме за старт на меѓународниот FIS Rollerski Cup 2022, во организација на Скијачка федерација на Македонија и клубот Скии Рис! Натпреварите ќе се одржат

Пониква е следниот домаќин на меѓународниот FIS Rollerski Cup 2022! Прочитај повеќе »

Ана Цветановска и Ставре Јада со најдобри FIS поени во историјата на македонското нордиско скијање!

Нашите натпреварувачи Ана Цветановска и Ставре Јада забележаа најдобри FIS поени во историјата на македонското нордиско скијање! Ставре на трките во Пелистер триумфираше два пати

Ана Цветановска и Ставре Јада со најдобри FIS поени во историјата на македонското нордиско скијање! Прочитај повеќе »

Означивме официјален старт на Roller Ski Cup 2022


Со денешната трка на прекрасниот Пелистер означивме официјален почеток на меѓународниот Roller Ski Cup 2022. Погледнете дел од одличната атмосфера во која помина натпреварот, во

Означивме официјален старт на Roller Ski Cup 2022
 Прочитај повеќе »

Шестиот меѓународен FIS Rollerski Cup е посветен на Тоше Проески

Во организација на Скијачка федерација на Македонија и клубот Олимпик Ски, а под покровителство на Министерство за внатрешни работи и Општина Крушево, од 19 до

Шестиот меѓународен FIS Rollerski Cup е посветен на Тоше Проески Прочитај повеќе »

Scroll to Top