mkdski

Македонски натпреварувачи во зимските спортови испишуваат историја – Освоени први бодови на Светски куп во скијање и сноуборд

За прв пат во историјата на ски спортови во Македонија, нашата претставничка Ана Цветановска освои бодови на Светскиот куп кој се одржа на 17ти и …

Македонски натпреварувачи во зимските спортови испишуваат историја – Освоени први бодови на Светски куп во скијање и сноуборд Прочитај повеќе »

ОДЛУКА – За ажурирање на постојани членки на СФМ

Собранието на СФМ на Вонредна седница одржана на ден 25.11.2022 година согласно чл.20 ст.2 од Законот за здруженија и фондации и согласно одредбите од статутот …

ОДЛУКА – За ажурирање на постојани членки на СФМ Прочитај повеќе »

Алпски натпревари за деца СФМ 2022/23

На Алпски натпревари за деца на Скијачка федерација на Македонија  во сезоната 2022-2023 година Натпревари во РСМ – машки и женски    Датум Натпревар Место …

Алпски натпревари за деца СФМ 2022/23 Прочитај повеќе »

Македонските натпреварувачи триумфираа на FIS Rollerski Cup 2022 во Пониква

Последните две трки од FIS Rollerski Cup 2022, кои се одржаа во Пониква, поминаa во супер спортски амбиент и триумфи на нашите натпреварувачи! Искрени честитки …

Македонските натпреварувачи триумфираа на FIS Rollerski Cup 2022 во Пониква Прочитај повеќе »

Пониква е следниот домаќин на меѓународниот FIS Rollerski Cup 2022!

Подготвени сме за старт на меѓународниот FIS Rollerski Cup 2022, во организација на Скијачка федерација на Македонија и клубот Скии Рис! Натпреварите ќе се одржат …

Пониква е следниот домаќин на меѓународниот FIS Rollerski Cup 2022! Прочитај повеќе »

Свечено отворање на шестиот меѓународен FIS Rollerski Cup Тоше Проески

На 20ти август во Крушево, се случи свеченото отворање на шестиот меѓународен FIS Rollerski Cup Тоше Проески. Церемонијата започна со положување цвеќе на вечното почивалиште …

Свечено отворање на шестиот меѓународен FIS Rollerski Cup Тоше Проески Прочитај повеќе »

Ана Цветановска и Ставре Јада со најдобри FIS поени во историјата на македонското нордиско скијање!

Нашите натпреварувачи Ана Цветановска и Ставре Јада забележаа најдобри FIS поени во историјата на македонското нордиско скијање! Ставре на трките во Пелистер триумфираше два пати …

Ана Цветановска и Ставре Јада со најдобри FIS поени во историјата на македонското нордиско скијање! Прочитај повеќе »

Означивме официјален старт на Roller Ski Cup 2022


Со денешната трка на прекрасниот Пелистер означивме официјален почеток на меѓународниот Roller Ski Cup 2022. Погледнете дел од одличната атмосфера во која помина натпреварот, во …

Означивме официјален старт на Roller Ski Cup 2022
 Прочитај повеќе »

Шестиот меѓународен FIS Rollerski Cup е посветен на Тоше Проески

Во организација на Скијачка федерација на Македонија и клубот Олимпик Ски, а под покровителство на Министерство за внатрешни работи и Општина Крушево, од 19 до …

Шестиот меѓународен FIS Rollerski Cup е посветен на Тоше Проески Прочитај повеќе »

Scroll to Top