Архива

Огњан Циговски Нов Претседател на Скијачката Федерација на Македонија

На вчера одржаното вонредно Собрание на Скијачката федерација на Македонија (СФМ) 9 клубови од вкупно 17 со право на глас, го избраа Огњан Циговски за […]

Огњан Циговски Нов Претседател на Скијачката Федерација на Македонија Прочитај повеќе »

mkdski_toshe-proeski_4

5ТИ ФИС РОЛЕР СКИ КУП ТОШЕ ПРОЕСКИ 28-30.08.2020 КРУШЕВО

Од 28ми до 30ти Август 2020 год, во организација на Скијачката Федерација на Македонија и клубот Олимпик Ски по петти пат се одржа меѓународнiиот ролер

5ТИ ФИС РОЛЕР СКИ КУП ТОШЕ ПРОЕСКИ 28-30.08.2020 КРУШЕВО Прочитај повеќе »

fis-poka_loka-1

МЛАДИТЕ СКИЈАЧИ СО НАСТАП НА ИНТЕРНАЦИОНАЛНО НАТПРЕВАРУВАЊЕ ФИС ЗА ДЕЦА ПОКАЛ ЛОКА ВО СЛОВЕНИЈА И ЗАГРЕБ,СЉЕМЕ ХРВАТСКА

FINAL_RANKING_U16_M SL Final_Ranking_U14_G GS FINAL_RANKING_U14_G Final_Ranking_U16_M GS Во периодот од 13.02-16.02.2020 следните натпреварувачи настапија на Интернационално Натпреварување ФИС за деца Покал Лока во Словенија кое

МЛАДИТЕ СКИЈАЧИ СО НАСТАП НА ИНТЕРНАЦИОНАЛНО НАТПРЕВАРУВАЊЕ ФИС ЗА ДЕЦА ПОКАЛ ЛОКА ВО СЛОВЕНИЈА И ЗАГРЕБ,СЉЕМЕ ХРВАТСКА Прочитај повеќе »

fis-alpsko-2

ФИС НАТПРЕВАРИ ВО АЛПСКО СКИЈАЊЕ ВО МАВРОВО

Почитувани, на 05-06.02.2020 година во ресорт Маврово, во организација на СФМ и ски клуб Меденица како технички организатор, се одржаа меѓународни ФИС натпревари во дисциплините

ФИС НАТПРЕВАРИ ВО АЛПСКО СКИЈАЊЕ ВО МАВРОВО Прочитај повеќе »

mkdski-cevitana_cup-4

ВО ВЕСЕЛО ДРУШТВО НА НАЈМЛАДИТЕ СКИЈАЧИ РЕАЛИЗИРАН ЦЕВИТАНА АЛПСКИ КУП 2019

Најблагородната работа е да бидеш дел од младиот свет, да едуцираш и поттикнуваш децата да бидат дел од здравите навики. Викендов беше реализиран вториот Цевитана

ВО ВЕСЕЛО ДРУШТВО НА НАЈМЛАДИТЕ СКИЈАЧИ РЕАЛИЗИРАН ЦЕВИТАНА АЛПСКИ КУП 2019 Прочитај повеќе »

mkdski-vitsi-3

МАКЕДОНСКИТЕ СНОУБОРД НАТПРЕВАРУВАЧИ НА НАТПРЕВАР ВО ВИТСИ, ГРЦИЈА

Изминатиот викенд ( 08-10 Фебруари 2019) се одржаа 3 Фис натпревари во сноуборд ( дисциплина велеслалом ) во Витци, Грција на кои настапија 14 македонски

МАКЕДОНСКИТЕ СНОУБОРД НАТПРЕВАРУВАЧИ НА НАТПРЕВАР ВО ВИТСИ, ГРЦИЈА Прочитај повеќе »

Reprezentacija Kronplac Italija

ПРЕГЛЕД НА НАТПРЕВАРИ НА СЕНИОРСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

1. Кронплатц (ITA) 04.12-14.12.20182xSL ; 2x GS Велеслалом: Виктор Петков 54 место, 128 ФИС Поени Виктор Петков 45 место,126 ФИС Поени Слалом: Виктор Петков 46

ПРЕГЛЕД НА НАТПРЕВАРИ НА СЕНИОРСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА Прочитај повеќе »

Scroll to Top