Новости

Олимпиецот Дејан Пановски на чело на Скијачката федерација на Македонија

На вчерашното изборно собрание на СФМ (Скијачката федерација на Македонија), за нов претседател беше избран Дејан Пановски, македонски алпски скијач, олимпиец, спортист со врвни резултати. …

Олимпиецот Дејан Пановски на чело на Скијачката федерација на Македонија Прочитај повеќе »

Претседателот на Скијачка федерација на Хрватска – Михо Главич после 35 години повторно на Попова Шапка

Новиот претседател на СФМ со работна средба уште од првиот ден Новиот претседател на Скијачката федерација на Македонија – Дејан Пановски, уште од првиот ден …

Претседателот на Скијачка федерација на Хрватска – Михо Главич после 35 години повторно на Попова Шапка Прочитај повеќе »

mkdski_toshe-proeski_4

5ТИ ФИС РОЛЕР СКИ КУП ТОШЕ ПРОЕСКИ 28-30.08.2020 КРУШЕВО

Од 28ми до 30ти Август 2020 год, во организација на Скијачката Федерација на Македонија и клубот Олимпик Ски по петти пат се одржа меѓународнiиот ролер …

5ТИ ФИС РОЛЕР СКИ КУП ТОШЕ ПРОЕСКИ 28-30.08.2020 КРУШЕВО Прочитај повеќе »

fis-poka_loka-1

МЛАДИТЕ СКИЈАЧИ СО НАСТАП НА ИНТЕРНАЦИОНАЛНО НАТПРЕВАРУВАЊЕ ФИС ЗА ДЕЦА ПОКАЛ ЛОКА ВО СЛОВЕНИЈА И ЗАГРЕБ,СЉЕМЕ ХРВАТСКА

FINAL_RANKING_U16_M SL Final_Ranking_U14_G GS FINAL_RANKING_U14_G Final_Ranking_U16_M GS Во периодот од 13.02-16.02.2020 следните натпреварувачи настапија на Интернационално Натпреварување ФИС за деца Покал Лока во Словенија кое …

МЛАДИТЕ СКИЈАЧИ СО НАСТАП НА ИНТЕРНАЦИОНАЛНО НАТПРЕВАРУВАЊЕ ФИС ЗА ДЕЦА ПОКАЛ ЛОКА ВО СЛОВЕНИЈА И ЗАГРЕБ,СЉЕМЕ ХРВАТСКА Прочитај повеќе »

fis-alpsko-2

ФИС НАТПРЕВАРИ ВО АЛПСКО СКИЈАЊЕ ВО МАВРОВО

Почитувани, на 05-06.02.2020 година во ресорт Маврово, во организација на СФМ и ски клуб Меденица како технички организатор, се одржаа меѓународни ФИС натпревари во дисциплините …

ФИС НАТПРЕВАРИ ВО АЛПСКО СКИЈАЊЕ ВО МАВРОВО Прочитај повеќе »

skimkd-fis_mavrovo-5

ФИС НАТПРЕВАРИ ВО СНОУБОРДИНГ – МАВРОВО

Во организација на клубот Полар и Скијачката федерација на Македонија од 28.02 до 4.03 во Маврово се одржаа 4 ФИС натпревари во сноубординг. Вкупно 40 …

ФИС НАТПРЕВАРИ ВО СНОУБОРДИНГ – МАВРОВО Прочитај повеќе »

mkdski-cevitana_cup-4

ВО ВЕСЕЛО ДРУШТВО НА НАЈМЛАДИТЕ СКИЈАЧИ РЕАЛИЗИРАН ЦЕВИТАНА АЛПСКИ КУП 2019

Најблагородната работа е да бидеш дел од младиот свет, да едуцираш и поттикнуваш децата да бидат дел од здравите навики. Викендов беше реализиран вториот Цевитана …

ВО ВЕСЕЛО ДРУШТВО НА НАЈМЛАДИТЕ СКИЈАЧИ РЕАЛИЗИРАН ЦЕВИТАНА АЛПСКИ КУП 2019 Прочитај повеќе »

mkdski-vitsi-3

МАКЕДОНСКИТЕ СНОУБОРД НАТПРЕВАРУВАЧИ НА НАТПРЕВАР ВО ВИТСИ, ГРЦИЈА

Изминатиот викенд ( 08-10 Фебруари 2019) се одржаа 3 Фис натпревари во сноуборд ( дисциплина велеслалом ) во Витци, Грција на кои настапија 14 македонски …

МАКЕДОНСКИТЕ СНОУБОРД НАТПРЕВАРУВАЧИ НА НАТПРЕВАР ВО ВИТСИ, ГРЦИЈА Прочитај повеќе »

Scroll to Top