Новости

ФИС НАТПРЕВАРИ ВО АЛПСКО СКИЈАЊЕ ВО МАВРОВО

Почитувани, на 05-06.02.2020 година во ресорт Маврово, во организација на СФМ и ски клуб Меденица како технички организатор, се одржаа меѓународни ФИС натпревари во дисциплините Велеслалом и Слалом.

прочитај повеќе [+]

02 13, 2020

ФИС натпревари во сноубординг - Маврово

Во организација на клубот Полар и Скијачката федерација на Македонија...

прочитај повеќе [+]

03 06, 2019

Во весело друштво на најмладите скијачи реализиран Цевитана Алпски куп 2019

Најблагородната работа е да бидеш дел од младиот свет, да едуцираш и поттикнуваш децата да бидат дел од здравите навики.

прочитај повеќе [+]

02 19, 2019

Македонските сноуборд натпреварувачи на натпревар во Витси, Грција

Македонските натпреварувачи освоија значајни фис поени

прочитај повеќе [+]

02 11, 2019

НАШИ ПАРТНЕРИ