ФИС натпревари во сноубординг - Маврово

Во организација на клубот Полар и Скијачката федерација на Македонија...

прочитај повеќе [+]

03 06, 2019

Во весело друштво на најмладите скијачи реализиран Цевитана Алпски куп 2019

Најблагородната работа е да бидеш дел од младиот свет, да едуцираш и поттикнуваш децата да бидат дел од здравите навики.

прочитај повеќе [+]

02 19, 2019

Македонските сноуборд натпреварувачи на натпревар во Витси, Грција

Македонските натпреварувачи освоија значајни фис поени

прочитај повеќе [+]

02 11, 2019

Државно првенство во нордиски дисциплини, Крушево

Резултати од државното првенство во Крушево

прочитај повеќе [+]

01 30, 2019

  • 1
  • 2
  • 3
  • ...
  • 7
  •